Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator

Chráněné bydlení

Služba chráněné bydlení je určena lidem, kteří v důsledku svého duševního onemocnění a s ním spojenou nepříznivou životní situací nezvládají nebo nemohou zcela samostatně bydlet a potřebují podporu sociální služby při nácviku a rozvoji dovedností a schopností vedoucích k jejich soběstačnosti. Služba směřuje k tomu, aby člověk po jejím ukončení zvládl samostatně nebo s nižší mírou podpory bydlet, poradit si při řešení běžných denních záležitostí, aby převzal odpovědnost za vlastní rozhodování a uměl využívat běžně dostupné služby v komunitě.

Poskytujeme službu Chráněné bydlení dle §51 zákona č. 108/2006 Sb.


Cílová skupina:

Lidé s chronickým duševním onemocněním, převážně z okruhu psychóz, s výjimkou osob, které vyžadují bezbariérový přístup.


Podmínky pro poskytnutí služby:

  • věk od 19 do 64 let
  • bydliště v Kraji Vysočina
  • potřeba obnovit nebo získat dovednosti, které jsou důležité pro samostatné bydlení
  • člověk, jehož nemoc není v akutní fázi, nevyžaduje intenzivní zdravotní péči
  • člověk, jehož onemocnění má takový průběh, který umožňuje soužití v chráněném bydlení (službu nelze poskytnout např. lidem s neléčenou závislostí na návykových látkách)


Popis služby:

  • v nájemním bytě v Palackého ulici v Jihlavě, č. 10. Byt je umístěn v 1. podlaží, jedná se o standardní byt, velikosti 2+1. Společné prostory domácnosti tvoří kuchyň, předsíň, koupelna s WC. V bytě jsou k dispozici 2 samostatné pokoje. Byt je vhodný pro 2 osoby. K dispozici je kuchyňská linka, lednice, sporák, pračka, sušička, mikrovlnná trouba. Budova je umístěna v centru města Jihlavy a je dobře dostupná hromadnou dopravou. Veřejné služby jsou klientům bez problémů dostupné.
  • v nájemním bytě, v Jarní ulici v Jihlavě, č. 28. Byt je umístěn v 1. podlaží, jedná se o standardní byt, velikosti 2+1. Společné prostory domácnosti tvoří kuchyň, předsíň, koupelna a samostatné WC. V bytě jsou k dispozici 2 samostatné pokoje.  Byt je vhodný pro 2 osoby. K dispozici je kuchyňská linka, lednice, sporák, mikrovlnná trouba, pračka. Budova je umístěna asi 3 km od centra Jihlavy a je dobře dostupná hromadnou dopravou. Veřejné služby jsou klientům bez problémů dostupné.
  • v nájemním bytě, v Brněnské ulici v Jihlavě, č. 8. Byt je umístěn ve 3. podlaží, jedná se o standardní byt, velikosti 1+0. Prostory domácnosti tvoří kuchyň, předsíň, koupelna s WC. Byt je vhodný pro 1 osobu. K dispozici je kuchyňská linka, lednice, mikrovlnná trouba, sporák, pračka. Budova je umístěna v centru města Jihlavy a je dobře dostupná hromadnou dopravou. Veřejné služby jsou klientům bez problémů dostupné.

Byty nejsou bezbariérové.
 

Úhrada za ubytování činí 200,- Kč/den.
Je-li uživatel příjemcem příspěvku na péči hradí 100,- Kč za každou hodinu péče podle skutečně spotřebovaného času nezbytného k zajištění úkonu.
Služba je poskytována jako přechodné tréninkové bydlení po dobu 6 měsíců až max. 2 let. Kapacita chráněného bydlení je 5 lůžek v celkem třech nájemních bytech. Podpora pracovníka je zajištěna v pracovní dny od 8 do 16 h, v případě nouzové situace je pracovník k dispozici na telefonu. 
 


Kontakt:

Veronika Šourková, Dis.
567 210 861, 777 414 099
v.sourkova@vorjihlava.cz
www.vorjihlava.cz

Vzor žádosti do služby chráněné bydlení naleznete zde